“Od 27 lat jesteśmy firmą rekrutacyjną i konsultingową. Wśród naszych długoletnich klientów jest wiele organizacji z motoryzacji, przemysłu, (nowych) technologii oraz energetyki (odnawialnej) oraz wielu, innych branż. Wiele ról wymaga od kandydatek/kandydatów wykształcenia STEM, czyli inżynierskiego, (nowo) technologicznego lub ścisłego.

 

Zauważyliśmy znaczącą różnicę pomiędzy liczbą kobiet z wykształceniem STEM – samych inżynierek jest w Polsce 35% wśród wszystkich absolwentów – a procentem kobiet wśród kandydatów w procesach rekrutacyjnych i faktycznie zatrudnionych przez organizacje.

 

Na stanowiskach inżynierskich w Polsce wciąż pracuje tylko 15% kobiet. Często – w sposób nieświadomy – organizacje zamykają się na kandydatki z wykształceniem i doświadczeniem STEM i ograniczają swoją pulę kandydatów o co najmniej 35%. W wyniku tych działań mają niską reprezentację kobiet w organizacji i jej władzach oraz lukę płacową (ang. gender pay gap).

 

Naszą ambicją jest to zmienić.

 

Pomagamy organizacjom w osiągnięciu wymagań zgodnie z Unijnymi Dyrektywami CSRD/ESG (ang. Corporate Sustainability Reporting), o Transparentności Wynagrodzeń (ang. Pay Transparency) i Kobiety we Władzach (ang. Women in Boardroom).

 

Nasze usługi obejmują analizy i programy działań w obszarze równości wynagrodzeń i reprezentacji kobiet w organizacji i we władzach spółek, jak również executive search kobiet do władz spółek oraz direct search kandydatek STEM.”

Bożena Anioł

Nasze 27 lat doświadczenia obejmuje:

rekrutacji w Polsce i zagranicą
> 0
klientów
> 0
analiz płacowych
> 0
programów wspierających równość płci i płac
> 0

ZOBACZ NASZĄ STRONĘ Z KURSEM ONLINE

Standard Równości Płac - Analiza różnic w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn za pomocą audytu płacowego oraz kluczowe interwencje, które bez kosztów i emocji wyeliminują lukę płacową w sposób systemowy.

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Imię i nazwisko