Direct search kandydatek STEM

Nasza usługa obejmuje:

  • Na stanowiskach inżynierskich w Polsce pracuje tylko 15% kobiet, mimo że wśród osób z tym tytułem jest ich 35%.
  • 40% inżynierek nie podejmuje pracy w zawodzie.
  • > 30 % nie wraca po przerwie na swoje stanowisko lub w ogóle rezygnuje z pracy.

Jeśli organizacje nie będą zatrudniać kandydatek STEM, spełnienie wymagań Dyrektyw CSRD/ESG (ang. Corporate Sustainability Reporting) oraz o Transparentności Wynagrodzeń (ang. Pay Transparency) będzie bardzo trudne.

 

Ogłoszenia o pracę są wciąż bardzo tradycyjne, często pozostają niezmienione przez lata, unikają feminatywów i – w konsekwencji – kandydatki odnoszą wrażenie, że ich adresatami są wyłącznie mężczyźni. Kobiety wymagania traktują literalnie i jeśli nie spełniają wszystkich, nie aplikują. Organizacje często nieświadomie ograniczają w ten sposób swoją pulę talentów o 50%.

 

Ponadto, wiele kandydatek dysponuje cv, które nie pokazują ich osiągnięć, znajomości unikalnych narzędzi, doświadczenia w interdyscyplinarnych lub globalnych projektach. Nieświadomie zaniżają swoją wartość, którą mogą wnieść i pozostają nieznane dla organizacji.

 

Kobiety bardziej ważą ryzyko i trudniej zbudować ich zaufanie. Szczególnie, gdy obok pracy mają dodatkowe zadania opiekuńcze w domu, zmianę lub powrót odkładają na później i niechętnie podejmują rozmowy o nowej pracy.

 

W imieniu organizacji rozmawiamy z kandydatkami STEM, prezentujemy im ofertę, wartości, kulturę organizacyjną oraz możliwości rozwoju. Opiekujemy się nimi i z sukcesem przeprowadzamy przez cały proces. Kandydatki nam ufają.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Imię i nazwisko