Główny Księgowy / Główna Księgowa

oferty pracy horyzont

Główny Księgowy/Główna Księgowa

Miejsce pracy: Opole

Naszym Klientem jest średniej wielkości firma produkcyjna, z siedzibą w Opolu.

Główne zadania:
  • prowadzenie ksiąg rachunkowych firmy produkcyjnej,
  • bieżąca weryfikacja i ewidencja dokumentów księgowych, dbałość o terminowe rozliczenia i zamknięcia okresów,
  • sporządzanie rocznych i okresowych sprawozdań finansowych wg polskich standardów rachunkowości oraz raportów bieżących,
  • naliczanie podatków i sporządzanie deklaracji podatkowych,
  • kontrola oraz uzgadnianie sald kont i rozrachunków,
  • wdrażanie i nadzór nad procesami windykacyjnymi,
  • nadzór nad obsługą kadrowo-płacową,
  • prowadzenie ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych,
  • sporządzanie innych wewnętrznych i zewnętrznych raportów statystycznych i analiz,
  • reprezentowanie firmy we wszystkich sprawach wobec organów podatkowych, ZUS, banków, firm audytorskich i doradczych,
  • zarządzanie pracą podległego kilkuosobowego zespołu pracowników,
  • optymalizacja procedur księgowo-podatkowych,
  • raportowanie do Dyrektora Finansowego.
Wymagania:
  • wykształcenie wyższe ekonomiczne,
  • konieczne 3-letnie doświadczenie na stanowisku głównego księgowego lub jego zastępcy w firmie produkcyjnej,
  • bardzo dobra znajomość przepisów podatkowych, ustawy o rachunkowości oraz zagadnień związanych z rachunkiem kosztów i rozliczeniem produkcji,
  • doświadczenie w pracy z systemem typu ERP (mile widziana znajomość ENOVA),
  • wiedza dotycząca specyfiki działania zakładu produkcyjnego (procesy produkcyjne, gospodarka magazynowa, ewidencja i rozliczenia),
  • doświadczenie w kierowaniu pracą działu księgowo-kadrowego,
  • bardzo dobra umiejętność obsługi edytorów tekstu i arkuszy kalkulacyjnych,
  • odpowiedzialność, rzetelność, uczciwość,
  • umiejętność pracy w zespole i komunikatywność.

Na podstawie zawartej umowy między Pracodawcą a firmą Horyzont Doradztwo Personalne Sp. z o.o. naszą rolą jest przeprowadzenie wybranych etapów rekrutacji na ww. stanowisko. Kandydaci, którzy zostaną przez nas wyselekcjonowani, wezmą następnie udział w finałowych etapach rekrutacji w siedzibie Pracodawcy. Zgodnie z polskim prawem za nasze usługi nie pobieramy od kandydatów żadnych opłat.

Zatrudnienie następuje bezpośrednio u Pracodawcy.

Aby aplikować na ofertę pracy należy kliknąć poniższy przycisk:

Zobacz poprzedni
Szef Produkcji
Zobacz kolejny
Specjalista ds. Obsługi Klienta i Kontraktów – rynek francuski (z doświadczeniem lub bez; praca stacjonarna)